دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶
berooz
۰۵:۱۳:۵۸
آخرین اخبار
گزارش
کد خبر: ۸۴۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳
بزودی روبات‌های پرنده که از راه دور کنترل می‌شوند، نقش پستچی را بازی خواهند کرد تا نامه‌ها و بسته‌های پستی را به در خانه‌ها ارسال کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج علمی فارس به نقل از ایران آنلاین ، شرکت ملی پست کشور کانگروها (استرالیا) اولین شرکتی است که به صورت آزمایشی برای جابه‌جایی نامه‌ها و بسته‌های کوچک پستی از روبات‌های پرنده استفاده می‌کند.


این شرکت اعلام کرد که این روبات‌های پرنده می‌توانند با کنترل از راه دور، نامه‌ها و بسته‌های کوچک بخصوص داروها را به آسانی و با آسودگی خیال به در خانه مشتریان برسانند.

این روبات پرنده مخصوص ارسال بسته‌های پستی به دوربین‌های بسیار پیشرفته و ابزارهای ایمنی چون زنگ هشدار، چراغ هشدار، چتر نجات و... مجهز است که در وضعیت‌های اضطراری فعال می‌شوند. همچنین این روبات‌های پرنده اطلاعات را به ایستگاه‌های پست گزارش می‌دهد و به مهندسین اجازه می‌دهد تا آن را تحت کنترل و نظارت داشته باشند.
قرار است شرکت ملی پست استرالیا استفاده گسترده از این تکنولوژی را در دستور کار خود قرار دهد تا به زندگی آسانتر مشتریان خود کمک کند.

پیش‌بینی می‌شود که این روبات پرنده پستچی امسال کار خود را آغاز کند و دو بار در هفته به ۵۰ مکان از محدوده خارج از شهر پرواز کند. شرکت ملی پست استرالیا به مشتریان خود تأکید کرده و قول داده که این سرویس بسیار ایمن و قابل اطمینان است و بسیاری از آن‌ها می‌توانند به‌راحتی از این تکنولوژی برای ارسال نامه‌ها و بسته‌های خود بخصوص به مکان‌های دوردست و روستایی استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: